NISSAN PAZIŅO PAR TURPMĀKAJIEM PLĀNIEM ATTIECĪBĀ UZ NISSAN RŪPNĪCU SANDERLENDĀ

27.10.2016. — Nissan Motor Company Ltd. šodien pēc izpildkomitejas sēdes paziņoja, ka nākošo Nissan Qashqai un nākošo Nissan X-Trail ražos Nissan rūpnīcā Sanderlendā, Apvienotajā Karalistē.

Nissan lēmums seko Apvienotās Karalistes valdības paustajai nostājai par apņemšanos nodrošināt to, ka rūpnīca turpinās būt konkurētspējīga. Tā rezultātā Nissan palielinās investīcijas rūpnīcā Sanderlendā, saglabājot un nodrošinot darba vietas vairāk nekā 7 000 rūpnīcā strādājošajiem darbiniekiem.
 

"Es ar prieku paziņoju, ka Nissan turpinās investēt savā rūpnīcā Sanderlendā. Tur strādājošie darbinieki turpinās padarīt to par vienu no pasaulē konkurētspējīgākajām rūpnīcām, ik dienu ražojot augstas kvalitātes un augstas vērtības produktus,” sacīja Nissan priekšsēdētājs un izpilddirektors Karloss Gosns (Carlos Ghosn). "Apvienotās Karalistes valdības atbalsts un garantijas ļāva mums pieņemt lēmumu par to, ka nākošās paaudzes Nissan Qashqai un Nissan X-Trail tiks ražoti Nissan rūpnīcā Sanderlendā. Es ar prieku uzņemu britu premjerministres Terēzas Mejas (Theresa May) apņemšanos attiecībā uz automobiļu ražošanas industriju Apvienotajā Karalistē un kopējo rūpniecības stratēģijas attīstīšanu.”

Nissan rūpnīca Sanderlendā uzsāka savu darbību 1986. gadā, un tajā kopš darbības uzsākšanas ir saražots gandrīz 9 miljoni automobiļu. Katrs trešais Apvienotajā Karalistē ražotais automobilis ir ražots rūpnīcā Sanderlendā, kas ir visu laiku lielākā automobiļu rūpnīca Apvienotajā Karalistē. Papildus tam 80% šajā rūpnīcā saražoto automobiļu tiek eksportēti uz vairāk nekā 130 starptautiskiem tirgiem. Mazāk nekā 10 gadu laikā Nissan rūpnīcā Sanderlendā ir saražoti vairāk nekā 2 miljoni Nissan Qashqai. Papildus tam, ka Nissan rūpnīcā Sanderlendā tiek nodarbināti vairāk nekā 7 000 darbinieki, rūpnīcas darbība nodrošina darbu vēl aptuveni 28 000 darbiniekiem automobiļu industrijā Apvienotajā Karalistē. Uz šo brīdi Nissan ir investējis vairāk nekā £ 3,7 miljardus britu mārciņu Sanderlendā.