NISSAN X-TRAIL TRAUCAS INTERNETA ĀTRUMĀ

17.11.2016. – Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes (VGTU) Radošuma un inovāciju centra "LinkMenų Fabrikas” inženieri sadarbībā ar telekomunikāciju uzņēmumu "Tele2” un Nissan ir radījuši unikālu automobiļa vadības sistēmu. Tā ļauj Nissan X-TRAIL pārvietoties konkrētajā vietā pieejamā mobilā interneta ātrumā – megabiti sekundē tiek pārvērsti kilometros stundā.

"Cik mums zināms, šis ir pasaulē pirmais automobilis, kas pārvietojas interneta ātrumā. Mēs ar entuziasmu pieņēmām "Tele2” piedāvāto izaicinājumu un izstrādājām automobiļa vadības sistēmu, kuru vada internets, nevis autovadītājs,” saka Mīkols Bistricks (Mykolas Bistrickas), VGTU "LinkMenų Fabrikas” Mehānikas laboratorijas un arī šī projekta vadītājs.

Kā norāda M. Bistricks, lielākais izaicinājums šīs sistēmas izstrādē bija nodrošināt, lai procesi nenonāktu pretrunā viens ar otru. Piemēram, sistēma nedrīkst apdraudēt autovadītāju un citas personas, pēkšņi palielinot ātrumu vai strauji bremzējot situācijā, kad pretī brauc cits automobilis.

Automobili šī eksperimenta vajadzībām nodrošina Nissan. Šim projektam tika izvēlēts Nissan X-TRAIL, kas ir aprīkots ar vienām no mūsdienīgākajām drošības sistēmām savā segmentā, kas veido zīmola tehnoloģiju kopumu, kas tiek dēvēts par "drošības vairoga” tehnoloģijām. Nissan X-TRAIL īpašniekiem ir pieejams plašs mūsdienīgāko tehnoloģiju klāsts, nemaksājot par tām augstākās klases risinājumiem raksturīgo cenu, turklāt šis krosovers ir radīts gan ikdienas braukšanai, gan, lai dotos dažādos piedzīvojumos. Nissan "drošības vairoga” tehnoloģijas ir godalgotas drošības balvas kategorijā ikgadējā "Auto Express” apbalvošanas ceremonijā Londonā, Apvienotajā Karalistē.

 

Šī projekta inženieru un programmētāju komandas neatlaidīga darba rezultātā mēneša laikā tika izstrādāta un testēta jaunā automobiļa vadības sistēma. Vēlāk sadarbībā ar "Tele2” šī sistēma tika pārbaudīta dažādos ceļa posmos Lietuvā – starp Viļņu un Venti.

Iemūžinātos mirkļus no automobiļa vadības sistēmas izstrādes procesa un "Tele2” novatoru ceļojuma iespējams noskatīties šeit: 

https://www.youtube.com/watch?v=p9Mof-LdwRg&feature=youtu.be

"Nākotne iet roku rokā ar internetu, tāpēc mēs cenšamies nodrošināt, lai iespējami vairāk iedzīvotāju būtu pieejams ātrs un kvalitatīvs interneta savienojums. Pašlaik "Tele2” 4G interneta tīkls aptver 97% Lietuvas teritorijas, un mēs turpinām aktīvi paplašināt mobilā interneta tīklu,” norāda "Tele2” ģenerāldirektors Petrs Masjulis (Petras Masiulis).

 

"Šī inovācija apliecina, ka cieša sadarbība starp universitātēm un uzņēmējiem kļūst par ierastu praksi Lietuvā un sniedz daudz reālistiskākus un sasniedzamākus rezultātus. Zinātniekiem un uzņēmējiem sadarbojoties tādos centros kā VGTU "LinkMenų Fabrikas” un izmantojot modernāko aprīkojumu un tehnoloģijas, varam sagaidīt izcilas inovācijas Lietuvā, kā arī pasaules mērogā,” atzīst prof. Dr. habil. Antans Čenis (Antanas Čenys), VGTU prorektors zinātnes un inovāciju jomā.

"Tele2” nodrošinātais ātrgaitas 4G internets ir pieejams 99% Lietuvas iedzīvotāju – 101 Lietuvas pilsētā, arī mazākās pilsētās, kur iedzīvotāju skaits nepārsniedz 1000. Līdzīgi rādītāji drīzumā tiks sasniegti vēl ātrāka 4G+ interneta pārklājumam – jau šobrīd tas ir pieejams 63% Lietuvas iedzīvotāju.